Galeria "Awangarda", Wrocław
29 listopada, 2007
00:00

2007-11-29 do 12-02: Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Od czwartku 29 listopada do 2 grudnia odbywały się Wrocławskie Promocje Dobrych Książek. Wśród 60 wydawców, w tym roku było także legnickie Wydawnictwo EDYTOR, które zaproponowało 9 spotkań z autorami książek.

W czwartek Franciszek Grzywacz podpisywał swoje książki: albumy LEGNICA i JAN PAWEŁ II – wielki przyjaciel osób niepełnosprawnych.

W piątek, w  dużym Salonie literackim o najpiękniejszych zabytkach Dolnego Śląska opowiadała Barbara Skoczylas-Stadnik, autorka książek o Jaworze, Krzeszowie, Kościele Trójcy św. w Legnicy, legnickim Kościele Mariackim i  Kościołach Pokoju w Świdnicy i Jaworze. Wielu zainteresowanych tematem odwiedzało stoisko wydawnictwa dla autografu autorki. Również dr Łukasz Kamiński, autor książki Drogi do wolności Zagłębia Miedziowego, miał wielu chętnych do rozmowy i autograf w czasie dyżuru autorskiego na stoisku wydawniczym.

W sobotę w małym salonie literackim dr Wojciech Kondusza, spotkał się z czytelnikami promując swoją książkę Mała Moskwa – rzecz o radzieckiej Legnicy. Tego samego dnia, wrocławscy aktorzy Jolanta Chełmicka i Tomasz Kwietko-Bębnowski podczas popołudnia poetyckiego w pubie Gumowa róża”, czytali wiersze z tomików poetyckich Małgorzaty Cimek-Gutowskiej Skamieniała cisza  i Ludwika Gadzickiego Uwierzyć sobie

Także w sobotę na stoisku EDYTORA legnicki literat Jan Stanisław Smalewski, podpisywał swoją książkę „Towarzyszu Boże przebacz”.

W niedzielę  książkę „Dzieje Świrza – średniowiecze” podpisywał Józef Wyspiański. Wszystko to odbywało się w Galerii Awangarda przy ul. Wita Stwosza 32 we Wrocławiu. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek zwiedziło ok. 10 tys. osób, z których wiele wróciło do domów z książkami o Legnicy, Krzeszowie, Legnickim Polu,  Jaworze, Świdnicy, Lubinie, Głogowie i Świrzu a także poezją z Wydawnictwa EDYTOR.

DZIĘKUJEMY!